VANFED
Ben Değil Biz Olma Anlayışıyla
160-600 Reklam Alanı
160-600 Reklam Alanı

M.FATİH YAĞIZ

VAN DERNEKLER FEDERASYONU GENEL BAŞKANI

1973 yılının ocak ayında Van’ın Çaldıran İlçesinde hayata gözlerini açan Mehmet Fatih Yağız, ilkokul ve ortaokul eğitimini doğmuş olduğu topraklarda tamamladı.
Daha sonraları Evlilik hayatına girdikten sonra 5 çocuk babası oldu.
Hepinizin içinden gelen ve hepiniz gibi Hayatın baskısı altında kaldı ve 1987 yılında İstanbul’a göç etti. İstanbul’da Lise eğitimini tamamladıktan sonra ticaret hayatına Barış İnşaat Şirketini kurarak başladı.
Daha sonra Mefay Grup adında kurduğu inşaat şirketi ile Türkiye’nin en büyük inşaat projelerini bitirdi.
İstanbul’da Yaşadığı süre boyunca kendi hemşerilerinden ve dostlarından uzak kalmadı, her daim her türlü konuda yanlarında oldu.
Birçok STK ve Kuruluşlarda gönüllü olarak üst düzey görev aldı. Beylikdüzü Spor Kulübünde üst düzey yöneticilik yapan Mehmet Fatih Yağız, bu sürede Beylikdüzü Spor Kulübünün Birçok branşta başarılı olmasına yardımcı oldu.
Yaklaşık 20 yıldır Beylikdüzü ’nün en eski ve en büyük kooperatiflerinden olan YAKUPLU S.S ULU KÜBRA Kooperatif başkanlığını yapmaktadır. Bu sürede birçok insanın 30 yıldır çözülemeyen tapu sorunlarını çözerek bölge halkına tapularını kazandırdı.
Van İş Adamları Derneği Kurucu üyelerinden olan Fatih Yağız, Kurulduğu dönemdeki birçok maddi manevi zorlukları da üstlenmiştir bu katkılarından dolayı Validen Plaket almıştır.
Buna benzer birçok Sivil toplum kuruluşlarında görev alan Fatih Yağız, bunların dışında şu anda Kendi Şirketi olan Mefay Grup ve Kendi okulu olan Bilim Vadisi Okulları ile iş hayatını sürdürmektedir.
Yaklaşık 2 dönem yani 6 yıldır Van Dernekler Federasyonunda Mevcut Başkan Fevzi Donat ve Yönetim kadrosu ile beraber başkan yardımcılığı yaptı. Bu süreçte Vanlıların birçok konuda hakkettiklerini alabilmeleri için yoğun çalışmalarda bulundu.
Bu çalışmalarda Vanlı gençler için burslar verildi.
Deprem, sel, çığ gibi Doğal felaketlerin hepsinde Vanlıların yanında oldu.
Göreve geldiklerinde bir yeri bile olmayan Van Dernekler Federasyonunun yerinin alınmasında kendisinin üzerine kredi çekerek, mevcut yönetimin ve diğer iş insanlarının da desteğiyle yer alınmasında büyük bir rol oynadı.
Belediye ve Meclis gibi yerlerde tanıdıkları olması hasebiyle birçok konuda Federasyonumuzun sorunlarının çözülmesi yolunda önünü açtı.
Bu süreçte maalesef birçok Hemşerimiz Vefat etti, birçoğu rahatsızlandı. Nedir, kimdir demeden bütün hemşerilerinin taziye ve geçmiş olsun ziyaretlerinde bulundu.
Aynı zamanda bu süreçte birçok hemşerilerimizin Düğünlerine, iş açılışlarına, dernek açılışlarına da destek ve katılımlarda bulunarak Vanlıların gönlünü fethetti.
Mevcut Yönetimi ve Başkanıyla beraber Van’ın Guinness rekorlar Kitabı’na giren Büyük Van Kahvaltısında bulundu ve büyük rol oynadı.
Van’ın birlik beraberliği adına yönetimi ile beraber dernek toplantıları İftarlar ve benzeri programlara katıldı.
Mevcut federasyon ile birlikte Ramazan ve Pandemi döneminde Yardıma muhtaç Kimselere Dağıtılmak üzere derneklerimize erzak kolileri dağıtımına destekte bulundu.
Şimdilerde onurlu olan bu Van Dernekler Federasyonu Başkanlığı görevine talip oldu. Yaptıkları ortada olan Fatih Yağızın yapacaklarının ispatı olacaktır.
Bu görevin getireceği sorumlulukların bilincinde olan Fatih Yağız bu görevin bir o kadar da onurlu bir görev olduğunun da farkındadır.
Van Dernekler Federasyonuna bağlı olan ve Oy hakkına sahip olan delegelerin hemen hemen hepsinin katıldığı ve salonda boş yerin kalmadığı bir aday tanıtım ve dayanışma yemeği verdi. Bu durum insanların Fatih Yağıza ne kadar güvendiğinin de göstergesi oldu. Bunun için Tüm Dernek Başkanlarına, Delegelere ve Yemeğimize katılan bütün Hemşerilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Kanal 65 Yayınına Katıldı ve bu yayın çok büyük bir ilgi gördü.
Gerek canlı TV yayınlarından gerekse sosyal medyadan Fatih Yağız’a açık desteğini veren birçok dernekler birliği ve platformlar oldu.
Fatih Yağızın gelecek dönem Van’ı ve Vanlıları ileriye taşımak amacıyla sunduğu birçok vaadi var.
Yepyeni liyakatli ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla ilerleyeceğini bildirdi. Bu yönetim Federasyonun her kolunda o kolda kendi alanında uzman kişilerin bulunacağı bir yönetim olacaktır. Bu yönetimde aynı zamanda siyaset ile uğraşan hiçbir kişiye yer verilmeyecektir.
Federasyonumuza kurumsal bir yapı kazandırılacaktır. Bu kurumsal yapıda kurumsal web sitesi, kurumsal bir mail ve telefon numarası olacaktır.
Ofisimizde arayacağınız telefonlara, maillere her daim cevap verecek bir çalışanımız bulunacaktır.
Konumu, yeri, kişiliği nedir demeden her insanımızın fikir ve düşüncelerini sunacağı bir Van Dernekler Federasyonu inşa edeceğini vadediyor.
Siyasi Temsiliyet açısından Van’ın hakkettiğinden çok daha geride kaldığı için çok üzülen ve bu durumun kesinlikle düzelmesi gerektiğini düşünen Fatih Yağız Van’ın Siyasi alanda da hakkettiği temsiliyeti alması için her şeyi yapacağının sözünü veriyor.
Van Dernekler Federasyonunun adına tapu kaydı kazandırdıkları gibi Çok daha Büyük, Çok daha Modern bir yerin tapusunu Federasyonumuza kazandırmayı hedeflemektedir.
Herkesin içinde ukde kaldığı gibi Fatih Yağızın da içinde ukde kalan bir konu Van Tanıtım Günleri.. Bu konu hakkında kesin olarak her yıl diğer illerimizden altta kalacak hiçbir yanı olmayacak şekilde Van tanıtım Günlerini yapacağını belirtiyor.
Her şey Van için diyoruz, Ben Değil Biz Olma Anlayışıyla diyoruz, ortak akıl ortam çözüm diyoruz.
Uzun bir maratonun ardından M. Fatih Yağız, Van Dernekler Federasyonu kongresinin ardından yeni VanFed başkanı oldu.

    Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku