VANFED
Ben Değil Biz Olma Anlayışıyla
160-600 Reklam Alanı
160-600 Reklam Alanı

Ben Değil Biz Olmalıyız!

610

Van Dernekler Federasyonu (VANFED) olarak düzenlemiş olduğumuz iftar programı yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Van Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız Mehmet Fatih Yağız Van Dernekler Federasyonu olarak Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlemiş olduğumuz ”İftar Yemeği” programımızda yapmış olduğu konuşmasında Ben Değil, Biz Olmalıyız! dedi.

Van Dernekler Federasyonu (VANFED) olarak Esenyurt Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen iftar yemeğimize Vanlı hemşehrilerimiz oldukça yoğun ilgi gösterdi. Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve Van Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı İş İnsanı Seyithan İzsiz’in de katılım gösterdiği iftar yemeğinde katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Federasyon Başkanı Mehmet Fatih Yağız, yapmış olduğu konuşmasında katılımdan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Halkın yüreğine dokunulduğunda halkı burda bulabiliyorsunuz! 

VANFED Başkanı Fatih Yağız, ”Bir çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan kadim şehrimiz güneşin başkenti Vanımızı en iyi şekilde temsil edeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Bu yola çıkarken ben değil biz olma anlayışıyla demokrasinin gereğini yerine getirerek Van Dernekler Federasyonunun kongresi sonrasında ilk iftar yemeğimizi vermekteyiz. Bu vesile ile katılımlarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum sağolun, varolun” dedi.

Demokratif, Şeffaf Bir Van Dernekler Federasyonu Göreceksiniz

VANFED Başkanı Fatih Yağız, ”Değerli konuklar bizim amacımız Vanlıların birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini sağlamaktır. Bu yola çıkarken ne demiştik Van Dernekler Federasyonu şahısların federasyonu değil, halkımızı önceleyen, bütün fikirlerin federasyonu olacaktır demiştik. Bu kapsamda demokratik, eşitlikçi, adil ve insan haklarını saygılı bir Van Dernekler Federasyonu göreceğiz demiştik. Bireysel şahsi ilişkileri bir kenara bırakarak, halkımızın iradesine, demokratik haklarına sahip çıkmayı ifade edeceğimizi kongremizde söylemiştik. Bütün fikirleri içerisinde barındıran renkli bir yönetimiz, renkli bir kadromuz var. Bundan sonraki süreçte güçlü bir kadro ile ulaşılabilir, hesap verilebilir, denetlenebilir, gücünü paylaşan demokratif, şeffaf bir Van Dernekler Federasyonu göreceksiniz. Kıymetli hemşehrilerim, Van Dernekler Federasyonu hangi düşüncede olursa olsun bütün Vanlıların federasyonu olacaktır.” dedi.

Sizler Artık Vanlıları Görmek Zorundasınız!

Siyaseten vurguda yapan Yağız, ”siyasetten ve kamudan payımızı alabilmemiz için, sivil toplum kuruluş yapımızın bize çizmiş olduğu sınırlar çerçevesinde milletvekilliği, belediye başkanlığı, meclis üyeliği seçimlerinde Vanlıların hak ettiği temsiliyeti önümüzdeki dönemde mutlaka alacağız. Ayrıca burada siyasi partilere çağrımdır. Sizler artık Vanlıları görmek zorundasınız. Eğer bu toplumu, bu halkı görmezlikten gelirseniz, bizlere şaşı ve kem gözlerle bakmaya devam ederseniz, bizler yeri ve zamanı geldiğinde sahada demokratik tepkimizi ortaya koyacağız. Biz bundan sonra yönetilen değil, yöneten olacağız. Bu da böyle bilinsin.” dedi. Önümüzdeki dönem VANFED’in paydaşları olan Van Vakfı, Van İş Adamları Derneği, Erciş Vakfı ile birlikte hareket edip kol kola yürüyeceklerimi, bütün topluma bunu göstereceklerini ifade etti.

Önümüzdeki aylarda İl Dernekler Birliği arasında oynanacak olan futbol turnuvasına başlayacaklarını ve ilk defa Van tanıtım günlerinin başlayacağı müjdesini verdi. Van kahvaltısının tanıtımı için çalışmalar başlatacaklarını ifade etti. İftar sonrası katılım sağlayan kadınlara karanfil hediye eden VANFED Başkanı Fatih Yağız, Lonca Medya mikrofonlarımız aracılığı ile herkese teşekkürlerini iletti.

Van Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Fatih Yağız, Lonca Medya mikrofonlarımıza değerlendirmede bulundu.

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt Lonca Medya mikrofonlarımıza değerlendirmede bulundu.

Van Dernekler Federasyonu Kurucu Başkanı İş İnsanı Seyithan İzsiz, Lonca Medya mikrofonlarımıza değerlendirmede bulundu.

Haber Sonu Reklam

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku