VANFED
Ben Değil Biz Olma Anlayışıyla
160-600 Reklam Alanı
160-600 Reklam Alanı

VANFED 6.Olağan Genel Kurulu Yapıldı

792

Van Dernekler Federasyonu (VANFED) 6. Olağan Genel Kurulu Yenikapı Dr.Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde iki aday ile kongreye gidilen genel kurul sonrasında Mehmet Fatih Yağız yeni başkanı oldu.

Van Dernekler Federasyonu (VANFED) Muhteşem ile genel kurulunu gerçekleştirdi. Halk oyunları ekibinden, sanatçılarına kadar bir çok etkinlik kongreye damgasını vurdu. İş insanı Seyithan İzsiz tarafından kurulan Van Dernekleri Federasyonunun iki dönemdir başkanlığını başarı ile sürdüren iş insanı Fevzi Donat yeni dönemde aday olmadı.

Mehmet Fatih Yağız VANFED Genel Başkanı Oldu

Van Dernekler Federasyonu’nun yeni başkanı seçilen Mehmet Fatih Yağız, “7 aydır sahadayız. 600’e yakın delegemizin elini sıktık ve 84’e yakın derneklerimizi, başkanlarımızı defalarca ziyaret ettik. Biz güçlüyüz, inanıyoruz, hizmet için geliyoruz. İnşallah halkımıza büyük hizmetler yapacağız. Van Federasyonu’nu genel merkezi yapacağız. Van Tanıtma Günleri yapacağız. Çok ciddi işler yapacağız. Önümüzdeki dönemde bine yakın kız çocuğumuza burs vaadimiz var” dedi.

Van Dernekler Federasyonu yeni başkanı iş insanı Mehmet Fatih Yağız oldu

Vanlı sanatçıların oluşturduğu Koma Hevdeng grubunun söylediği Kürtçe ve Türkçe şarkılarla devam eden kongrede Mehmet Öndül, Celal Yarıcı katılımcılara güzel bir müzik şöleni yaşattılar. Genel kurul müzakeresi sonrasında Van Dernekler Federasyonu Genel Başkanının konuşması sonrasında oylamaya geçildi. Oylama sonucunda Mehmet Fatih Yağız diğer aday Murat Teymur karşısında oy çokluğu ile yeni başkan seçildi.

Haber Sonu Reklam

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku